Zaplecze seo

seo

Własne zaplecze pozycjonerskie to coś, o co z czasem musimy zadbać, jeśli chcemy pozyskiwać nowe stałe linki do swojej strony. Zaplecze SEO to po prostu własne strony, z których możemy kierować linki pozycjonujące do naszych stron.

Zapleczem może być każda nasza strona niezależnie od tego czy trzymamy ją na własnych zakupionych serwerach czy też na darmowych platformach. Oczywiście o wiele lepiej mieć zaplecze na wykupionych serwerach, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że go nie stracimy w niespodziewanej chwili. Jednak posiadanie stron zapleczowych także na innych, nawet wspominanych darmowych hostingach czy platformach blogowych na pewno się przydadzą, ze względu na inne adresu IP, które przy zapleczu SEO są bardzo ważne.

Oprócz tego, że każda osobna strona zapleczową powinna opierać się o inny adres IP, ważne, aby zaplecze SEO było powiązane tematycznie z pozycjonowaną stroną. Dla przykładu, jeśli prowadzimy stronę z wszelkiego rodzaju sportami (piłka nożna, siatkówka, itp) możemy stworzyć inne mniejsze portale poświęcone np. sportom wodnym.

Z zaplecza możemy kierować linki bezpośrednio do strony pozycjonowanej jak i również do innych stron zapleczowych, na przykład tych wyższego poziomu (w przypadku zaplecza opartego o wzór piramidy). Ważne aby zaplecze było dobrze podlinkowane, tak by linki z niego posiadały wystarczającą moc do pozycjonowania. Co komu po setkach strona zapleczowych skoro one nawet nie są „dotknięte” jakimikolwiek linkami? Pamiętajmy, że budowanie zaplecza to nie jest rzecz przyjemna, łatwa ani tym bardziej tania. Zastanówmy się kilka razy nad tym zanim zaczniemy się w to bawić na poważnie.