Presell Pages

seo

W naszym kraju jedną z najpopularniejszych metod pozyskiwania podstawowych linków pozycjonujących do strony są blogi zwane Presell pages zazwyczaj oparte są o popularną i darmową platformę WordPress. Do tychże blogów dodaje się artykuł, w którym umieszczane są linki pozycjonujące.

Artykuły dodawane do blogów PP powinny spełniać kilka podstawowych wymogów, aby mogły przejść moderacje. Zazwyczaj administrator danego Presell Page zezwala na dodanie maksymalnie trzech linków pozycjonujących w artykule. Linki takie powinny kierować do naszej strony, którą pozycjonujemy i/lub do wpisów w katalogach lub do stron naszego zaplecza. Dzięki temu przepływ linków, będzie oddziaływał korzystnie na stronę docelowa. Oprócz wymogu 3 linków zwykle w regulaminie można znaleźć zapis, że dany artykuł powinien zawierać minimalnie tysiąc znaków oraz, ze powinien być unikalny. Unikalność to ważna rzecz, dlatego, ze roboty wyszukiwarek mogą zwyczajnie nie indeksować linków z powielonych artykułów.

Warto także zadbać o to, aby artykuły pisane i dodawane do „precli” były w miarę wartościowe, gdyż przyjęło się w Polsce, ze artykuł do Presell Page to zwykłe lanie wody i mało wartościowe teksty, które mogą być napisane nawet przez dziecko, byle by zawierało frazy kluczowe. Zwłaszcza, jeśli dodajemy swoje wpisy do tych „lepszych” stron Presell Pages. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że artykuł przeczyta potencjalny użytkownik i dzięki temu trafi na nasza stronę, a co więcej może i poleci artykuł innym na Facebooku.