Pozycjonowanie

seo

Podstawą do zaistnienia strony w internecie jest wyszukiwarka, dzięki której użytkownik wyszukujący danych informacji po wpisaniu słowa kluczowego może trafić na dana stronę. Wydawać (wielu początkującym użytkownikom Internetu) by się mogło, że algorytmy kierujące nasze zapytania są na tyle inteligentne, że podają nam na tacy najbardziej trafne, do naszego zapytania, strony. Jednak tak nie jest, bo pozycjonowanie to w znacznej mierze zręczna manipulacja wynikami wyszukiwania przez pozycjonerów danych stron.

Pozycjonowanie to przede wszystkim pozyskiwanie linków pozycjonujących do strony, które w odpowiedniej ilości oraz jakości tych linków potrafią nam zapewnić odpowiednio wysokie miejsca na dane słowa kluczowe. Link pozycjonujący to nic innego jak fraza kluczowa objęta znacznikami HTML odpowiedzialnymi za wstawianie linków, czyli < a> (analogicznie ma to miejsce w BBCode).

Proces pozycjonowanie to proces, który nie trwa chwilę czy krótki okres czasu. Pozycjonowanie, pozyskiwanie linków musi trwać cały czas, gdy witryna dostępna jest w sieci, z uwagi na to, że z czasem nasze linki z innych stron mogą zniknąć, a na dodatek konkurencja nie śpi i także pozyskuje linki pozycjonujące do swoich stron.


Samo pozycjonowanie było by nic nie warte gdybyśmy przedwcześnie nie zoptymalizowali odpowiednio naszej witryny pod kątem wyszukiwarek. Oprócz tego ważny jest także dobór słów kluczowych jak i zastosowane metody pozycjonowania, które możemy dzielić na czarne i białe metody SEO.