Pozyskiwanie linków

seo

Zdobywanie wartościowych linków do stron nie musi ograniczać się do tych najbardziej popularnych. Nie będziemy omawiać w tym artykule katalogów stron oraz blogów typu Presell Pages, bo o nich są dwa inne artykuły. Skupimy się natomiast na bardziej nietypowych sposobach na pozyskiwanie linków. Co prawda takie linki będą często miały atrybut nofollow, ale jak to mówią link to link.

Jeśli prowadzimy ciekawą stronę czy jakiś unikalny projekt warto spróbować wystartować w konkursach na stronę miesiąc lub spróbować dodać stronę do katalogów start-upów. Zapewni to nam nie tyle może link pozycjonujący, ale przede wszystkim dużą ilość użytkowników. Albo również inwestorów. Przecież wielu z nich przegląda rożne start-upy szukając miejsca na inwestycję.

Jeśli uczestniczymy w życiu jakiejś społeczności dyskusyjnej – forum, możemy umieścić w stopce link pozycjonujący do naszej strony. Często jest także że taki link będzie miał atrybut „follow”. A dodatkowo może zapewnić odwiedziny innych użytkowników danego forum, którzy zachęceni naszym postem postanowią sprawdzić naszą stronę ze stopki i zagoszczą może na dłużej na naszej stronie.

Oprócz tego możemy komentować tematycznie powiązane blogi, pisząc ciekawe komentarze możemy zapewnić sobie nowych użytkowników dla naszej strony. Jeśli zaś mamy sklep internetowy możemy spróbować zgłosić ją do porównywarek cenowych, z których zdobędziemy ruch oraz zyski.

Linki możemy również zdobywać z serwisów, w których inni dzielą się treścią a mianowicie chodzi nam tutaj o serwisy typu Wykop. Załóżmy, ze posiadamy blog na którym umieściliśmy ciekawy artykuł. Ktoś podzielił się nim na Wykopie i zapewniło nam to kilka tysięcy odwiedzin, a może i stałych odwiedzających. A już na pewno zapewniło nam to silny link, z zaufanej dla Google domeny.

To samo tyczy się np. Wikipedii. Mamy dobrą stronę która może być uzupełnieniem jakiegoś artykułu na Wikipedii? Czemu nie edytować strony na Wikipedii i nie dodać tam linku do naszej strony? A nuż moderator Wikipedii zaakceptuje nasz link i będziemy mieć link z naprawdę znakomitej domeny.