Katalogi stron

seo

Bardzo powszechną i przede wszystkim polecaną początkującym pozycjonerom metodą na pierwsze linki zwrotne do strony jest dodawanie wpisów do katalogów stron. Dodawanie strony do katalogu nie jest niczym skomplikowanym i dlatego często katalogowanie jest zlecane podwykonawcom.

Katalogi stron to specjalne serwisy oparte o dedykowany skrypt. Bardzo popularnym w ostatnich dwóch latach skryptem katalogów stron w Polsce jest skrypt SEO katalogu. Jest to płatny skrypt katalogi. Jeśli sami chcemy postawić katalog a nie chcemy w niego inwestować możemy skorzystać z darmowych rozwiązań takich jak Arfooo czy chociażby Freeglobes.

Proces dodawania strony do katalogu przeważnie wygląda tak samo bez względu na skrypt. Na początku musimy podać adres naszej strony, a następnie wypełnić kilka pól formularza. Jako tytuł strony powinniśmy podawać naszą frazę, która pozycjonujemy, dlatego, że tytuł strony w katalogu jest anchorem – linkiem wychodzącym.

Poza tym musimy opisać w kilku zdaniach to, co użytkownicy mogą znaleźć na naszej stronie. Ważne, aby opis miał sens, gdyż w przeciwnym wypadku administrator katalogu nie zaakceptuje wpisu. Następnie podajemy kilka słów kluczowych powiązanych z naszą stroną oraz adres mailowy, na który otrzymamy potwierdzenie o akceptacji wpisu. Oprócz tego oczywiście wybieramy odpowiednie kategorie do naszego wpisu. Mamy stronę o medycynie, dodajemy do kategorii Medycyna, a nie Kolarstwo. Po tym wszystkim nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać na email z informacją o zaakceptowaniu naszego wpisu do katalogu.