Indeksacja linków

seo

Jak zaindeksować linki z katalogów czy presell pages? To pytanie zadaje sobie nieraz masa początkujących pozycjonerów, których linki od tygodni nie są zaindeksowane w indeksie wyszukiwarki. Otóż istnieje wiele świetnych metod na szybką indeksacje linków.

Popularne Systemy Wymiany Linków pozwalają niewielkim kosztem (oczywiście, jeśli posiadamy własne punkty na koncie – w przeciwnym wypadku musimy je zakupić) „dopalić” wpisy z katalogów czy precli. Do tego celu należy używać przede wszystkim rotacyjnych SWLi, no chyba, że chcemy nadać stałą moc danemu wpisowi, wtedy możemy użyć SWL stałych, takich jak Seomatik czy Statlink.

Oprócz SWLi popularne są także przeróżne „blasty” Xrumerem lub Scrapeboxem, jednak nie zawsze muszą być one skuteczne. No chyba, ze dysponujemy rzeczywiście dobrą bazą. Wtedy po blascie nie musimy się raczej martwić o zaindeksowanie linka.

Tak jak i pingowanie podstron z wpisami, które także już nie przedkłada się na efekty tak jak to miało miejsce dawniej.Jednak kilkudniowe pingowanie, po kilak razy dziennie linków może oczywiście doprowadzić do indeksacji linków. Możemy także stworzyć kanał z RSSami do naszych linków, i zgłosić go do kilku serwisów. Potem wystarczy pingować takie listy, a na pewno będzie to procentowało.

Innym dobrym sposobem na zaindeksowanie linków są portale mikroblogowe. Możemy tutaj wymienić Twittera oraz Identi.ca. Najlepiej będzie utworzyć konto na tych portalach i postarać się zyskać kilkaset „śledzących”, dzięki czemu wejścia będą generowane także przez ludzi. Wtedy można opublikować link na danym portalu z podstrona wpisu. Dzięki temu trafią na niego roboty.A śledzących możemy zdobyć za pomocą wielu serwisów, wymiany kliknięć Lubię to czy śledzących na Twitterze.

Warto wymyślić kilka swoich innych sposobów na indeksację bo może być ich naprawdę wiele, wystarczy tylko pomyśleć, a pomysłów nam wpadnie na pewno wiele. A jeśli żadnego nie mamy to powyżej opisane metody na pewno się sprawdza, wystarczy wiedzieć co i jak robić.