Zielone szkoły w Bieszczadach

Czy zastanawiacie się, do jakiego miejsca w naszym kraju wasze dzieciaki mogą przybyć na spokojne oraz pełne przygód wakacje? Opiekunowie często nie wiedzą gdzie dokładnie ich dzieci mogą wypoczywać oraz dobrze się bawić mając dużo sił. Kolonie często będące wytworem ośrodki wychowawcze wydają się być dobrym pomysłem. Z drugiej strony chcemy aby nasze pociechy również nauczyły się czegoś przebywając na wakacjach. W związku z tym namawiamy rodziców do zapisania dzieci na wyjazd do zielonej szkoły.

Na początku może to wywoływać niezadowolenie naszych milusińskich, a to dlatego że obawiają się pod pojęciem zielona szkoła ukrywa się nużąca edukacja przyrodnicza. Jednak po krótkim czasie stwierdzą, iż to najfajniejsze wakacje jakie mogą przeżywać.
łąki

Karpaty Wschodnie są miejscem stworzonym dla dla dzieciaków

Jednym z najciekawszych miejsc do spędzania czasu są Bieszczady. Jest to pasmo gór leżące we wschodniej części Karpat. Turystów nie przyjeżdża dużo, co jest ważną dodatnią stroną Bieszczad. Bliski kontakt z przyrodą i wspaniałe widoki spowodują, że ferie na łonie natury będą najfajniejsze.Zielone szkoły mają spore zainteresowanie u nauczycieli, a to dlatego że właśnie na nich można zażyć atrakcji i tym samym nauczyć się bardzo wielu istotnych rzeczy. Edukacja i gra na świeżym powietrzu to udany sposób na przyswojenie istotnych faktów, które przydadzą się po wakacjach. Góry w Bieszczadach mają do zaoferowania od groma rozrywek z kolei graniczenie z Ukrainą i Słowacją to jedna z wielu zalet. Gdyż podróże zagraniczne dostarczy jeszcze ciekawszych wrażeń.
szczyty górskie

W którym miejscu zaplanować wakacje

Dom wczasowy http://www.zielonapolana.com.pl/zielone_szkoly.php ma do zaoferowania ferie w zielonej szkole w Karpatach Wschodnich. Mogą z niej skorzystać dzieci w różnych granicach wieku. Ośrodek wypoczynkowy usytuowany jest w Parku Krajobrazowym Dolina Sanu, który czasem jest uznawany za wrota Beskidów. Nasze pociechy będą wypoczywać a przy okazji skorzystają z lekcji na temat środowiska naturalnego. A ponadto będą także mogły rzadkie grupy zwierząt i roślinności. Zielone szkoły oferowane w OW Zielona Polana przyczynią się do tego, że nasze pociechy zaznają wakacje pełne przygód i zabaw. Rodzice tymczasem będą pewni, że latorośle będą pilnowane oraz bezpieczne. W obrębie ośrodka wypoczynkowego są place zabaw, pływalnia a także rozmaite mini stadiony do gry w piłkę. Najważniejszą dodatnią cechą Doliny Sanu będzie niespotykana organizacja roślinności i możliwość zobaczenia kilkusetletnich zbiorowisk buczyny a dodatkowo całe mnóstwo ujść wodnych. Pociechy będą mogły podróżować ciuchcią leśną, co pozwoli na zobaczenie pięknych krajobrazów. Zielona szkoła i góry wydaje się najlepszym połączeniem. A to dlatego że żadne miejsce nie zapewni tylu przyjemnych wspomnień i sprawi, że nasze pociechy zapragną tu wracać co roku.